KONFERENCJA
XXVI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA
W dniu 16 września 2020 r. w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nt. „Problemy intensyfikacji produkcji zwierzęcej z uwzględnieniem ochrony środowiska, standardów UE i produkcji energii alternatywnej, w tym biogazu”. Konferencja była transmitowana on-line przez firmę Network Expert.
Podczas Konferencji było poruszanych wiele tematów dotyczących zrównoważonego rozwoju w produkcji zwierzęcej i roślinnej, ochrony środowiska oraz energii odnawialnej. Konferencja rozpoczęła się od bloku szkoleniowego dotyczącego programów badawczych Unii Europejskiej oraz dotacji na innowacje. W tym temacie zostały wygłoszone dwie prezentacje przygotowane przez Panią Bożenę Podlaską z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej oraz Pana Łukasza Kurka z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
W trakcie sesji tematycznych prezentowane były zagadnienia obejmujące innowacyjne rozwiązania w produkcji rolnej z uwzględnieniem chowu zwierząt i pozyskania energii odnawialnej oraz wybrane zagadnienia produkcji zwierzęcej z elementami infrastruktury na obszarach wiejskich.
W XXVI Międzynarodowej Konferencji Naukowej brało udział 115 uczestników z kraju i zagranicy (Federacji Rosyjskiej, Białorusi i Łotwy) z następujących instytucji:
- Politechniki Koszalińskiej,- Wyższej Szkoły Agrobiznesu,- Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,- Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,- Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,- Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,- Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,- Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,- Instytutu Zootechniki PIB w Krakowie,- Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej,- Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,- Instytutu Ochrony Roślin PIB Terenowej Stacji Doświadczalnej w Białymstoku,- Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,- Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,- Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu,- BELAGROMECH, Mińsk, Białoruś,- GNU VNII Kormov im. V.R. Viliamsa, Moskwa, Rosja (Instytut Pasz),- RUNIP "IMSKH NAN Belarusi", Mińsk, Białoruś (Instytut Energetyki),- Łotewskiego Uniwersytetu Rolniczego, Jelgava, Łotwa- GNU NIISH Rolniczy Instytut Naukowo-Badawczy, Kirów, Rosja- FGBNU FANC Północnego-Wschodu im. N.V. Rudnickiego, Kirów, Rosja,- Państwowego Inżynieryjno-Ekonomicznego Instytutu w Knyaginino, Rosja,- De Heus,- TESTMER Warszawa S.A.,- WOLF System Sp. z o.o.,- Lely East Sp. z o.o.
Na Konferencji zostało wygłoszonych 25 referatów i 10 posterów, z czego 12 wystąpień odbyło się w językach obcych (w języku rosyjskim i angielskim).
Organizacja XXVI Międzynarodowej Konferencji Naukowej była możliwa dzięki współorganizatorom:
- Katedrze Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,- Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży,- Zakładowi Organizacji, Zarządzania i Inżynierii Produkcji SGGW,- Uniwersytetowi Rolniczemu w Krakowie.
Sponsorami Konferencji byli:
- WOLF SYSTEM Sp. z o.o.,- TESTMER Warszawa S.A.
Patronat medialny sprawowali:
- Czasopismo Polish Technical Review,- Internetowy Dziennik B2B „Teraz Środowisko”,- Telewizja Interaktywna AgroNews.com.
W wyniku nadesłanych prac Uczestników XXVI Międzynarodowej Konferencji Naukowej wydano trzy monografie w formie elektronicznej i formie papierowej:
- Monografia pt. „Innowacyjne technologie pozyskania energii odnawialnej”, ss. 190.
- Monografia pt. „Innowacyjne rozwiązania w produkcji rolnej ze szczególnym uwzględnieniem chowu zwierząt”, ss. 370.
- Monografia pt. „Проблемы интенсификации животноводства с учетом охраны окружающей среды и производства альтернаtивных исtочников энергии, в том числе биогаза (Problems of intensification of animal production including environment protection and alternative energy production as well as biogas)", ss. 111.
Serdecznie dziękujemy Współorganizatorom, Sponsorom i Uczestnikom za wsparcie i aktywny udział w Konferencji!
Fotoreportaż: